Kalkulátor optimální krmné dávky
Spočítejte si optimální krmnou dávku pro Vašeho mazlíčka.

Novinky

Štěňata na granulích v dospělosti trpí střevními problémy častěji než psi na čerstvé stravě

U štěňátek krmených granulemi je v dospělosti o 29 % vyšší pravděpodobnost trávicích problémů než u psů, kteří baští čerstvou stravu a jídlo lidské kvality. Dokládají to výsledky průzkumu finské univerzity, která se rozhodla odhalit souvislosti mezi střevním mikroprostředím a imunitou zvířete.

Strava hraje klíčovou roli v udržení rovnováhy střev. Ovlivňuje mikrobiom, střevní bariéru i fyziologii střev, a tím pádem i imunitu psa. Přesto je výzkum finského kolektivu spíše ojedinělý. Průřezová epidemiologická studie na základě dlouhodobých dat zkoumala souvislosti mezi stylem stravování psů v raném věku a výskytem chronického průjmu v pozdějším věku.

Chronický průjem (neboli chronická enteropatie) je v podstatě jakékoliv onemocnění střev, které nemá zánětlivý charakter, a trvá více než 3 týdny. Pro pejsky je průjem, především ve vyšším věku, velmi vyčerpávající a problémy s trávením nebo vstřebáváním potravy jim brání vzít si z jídla, co potřebují. Tím pádem dostatečně nevyživují tkáně a nemění stravu v energii, takže jsou slabší a unavenější. 

Poruchy trávení vedou i k dehydrataci, k nerovnováze minerálů zodpovědných za životně důležité procesy v těle, k nesprávnému poměru mezi kyselými a zásaditými látkami a podvýživě. Je nasnadě, že pes s takovými problémy je pak náchylnější ke vzniku dalších onemocnění.

Ultra zpracované krmivo může způsobovat záněty a nádory

Anna Hielm-Björkman a kolektiv z helsinské univerzity ve Finsku sledovali krmení mezi lety 2009 až 2019 u více než 7 tisíc majitelů psů. Cílem bylo zjistit, jaký vliv mělo mezi 2. až 6. měsícem života na střeva v dospělosti. Širokou škálu vzorků rozdělili do tří kategorií: krmivo pro psy, tepelně upravené jídlo v lidské kvalitě a nezpracované potraviny.

Dospěli k jednoznačnému závěru, že čerstvé potraviny zpracované citlivým způsobem nebo vůbec u štěňat a mladých psů (6–18 měsíců) nejenom, že nevyvolají chronický průjem, ale fungují taky jako významný ochranný faktor proti vzniku těchto potíží. Oproti tomu u 22 % psů krmených granulemi, tedy průmyslově zpracovanými krmivy, vznikly chronické problémy už v roce a půl. Celkově je podle výzkumu u psa na suchém krmivu riziko chronického průjmu o 29 % vyšší.

I pro seniory má jídlo ze skutečných surovin spoustu benefitů:

Krmení ultra zpracovaným suchým krmivem je jednoznačně nezanedbatelným rizikem pro vznik potíží v dospělosti. Kvůli složení i zpracování se od skutečného jídla zásadně liší přinejmenším poměrem makroživin, proteinů, tuků a sacharidů.

Suché krmivo pro psy obsahuje emulgátory, barviva a látky zlepšující chuť. Vysoká teplota při zpracování bílkovin a sacharidů vyvolává Maillardovy reakce, při kterých vznikají sloučeniny s rakovinotvornými vlastnostmi, se schopností poškozovat DNA a přivodit cukrovku, která se zdaleka netýká jen lidí. Tohle všechno má v těle na svědomí spoustu neplechy v podobě chronických zánětů a poškozování životně důležitých orgánů.

Pracujme s tím, co už víme

Obsah krmných aditiv na bázi sacharidů je obrovský, avšak o jejich jednotlivých účincích nebo celostních dopadech na trávicí systém víme jen velmi málo. Iniciátorka průzkumu Hielm-Björkman se pro magazín New Scientist nechala slyšet, že zatím není úplně jasné, proč průmyslově zpracované krmivo způsobuje nemoci, ale na vině by mohly být právě sacharidy, kterých psi tolik nepotřebují. "Mnoho lidí se učí, že krmivo pro psy představuje vyváženou stravu, ale když začnete v psí stravě využívat jiné potraviny, uvidíte, že mnoho nemocí zmizí," dodává.

Co všechno a v jak velké míře se podílí na vzniku fatálních střevních problémů, zatím není možné komplexně vyhodnotit a dokázat. Ale máme k dispozici data, na základě kterých dostávají majitelé pejsků možnost přistupovat ke stravě od začátku soužití se čtyřnohým přítelem uvědoměle a významně tak ovlivnit jeho budoucnost.

Co se týče našich menu, splňují všechny nároky na vyvážený a perfektně stravitelný jídelníček. Ať už máte doma štěně, dospělého psa nebo psího seniora, důkazy o tom, že výše zmiňovaná studie ani veterináři, kteří s námi spolupracují, nelžou, uvidíte sami v rámci dnů a týdnů. Postarejte se svému psovi i sobě o šťastnou společnou budoucnost.

Krabičková strava pro psy

Proč by jen lidé museli jíst zdravě? Unikátní krabičková strava pro psy od BiBi FOOD je to, na co všichni opravdoví pejskaři čekali. Konečně je možné dopřát svému čtyřnohému miláčkovi jen to nejlepší. Nejedná se o dietní krabičkový systém, ale naopak vyvážený a plnohodnotný životní směr.

 

BiBi FOOD připravuje krmení, po kterém jsou psi zdravější a šťastnější. „Věříme, že si kvalitní jídlo zaslouží celá rodina, včetně jejich čtyřnohých členů. Naše filozofie je jednoduchá – příprava stravy na míru psím potřebám. Protože i psi mají chutě. Navíc šetrně zpracované jídlo, které není na rozdíl od komerčních krmiv plné rafinovaných uhlohydrátů, udržuje radostné a vitální vrtění ocásků co nejdéle a psí páníčky nikterak časově nezatěžuje přípravou,“ říká Bára, zakladatelka a milovnice psů.

 

Není to samozřejmě jen o samotné zakladatelce. Sešel se tým profíků, kteří vytvořili dokonalé produkty, které mají jednu nosnou linku, a to opravdové vařené jídlo pro psy. Název společnosti patří jedné a jediné. Je jí Bernská honička Bibi, která už roky zpříjemňuje život Báře.

 

Psí potravu lze objednávat na webu www.bibifood.cz. Nejžádanějším produktem je 7denní degustační mix pro opravdové gurmány, který se cenově pohybuje od 595 Kč. Objednávat lze po celé České republice.

 

BiBi FOOD, vařená krabičková strava je fine dining v psím světě. Protože pohodlí je nový luxus.

Také tak miluje Váš pes odměny?
Získejte dva týdny vyváženého psího jídla BiBi FOOD za poloviční cenu s dopravou zdarma a s garancí vrácení peněz, pokud vy ani Váš pes nebudete spokojeni s dodávkou za první týden.
 
Po prvním týdnu bude na Vašem rozhodnutí, zdali budete chtít dále v dodávkách pokračovat, nebo dostat peníze zpět na Váš účet. Je to jednoduché a vše dostanete detailně popsané krok za krokem při Vaši objednávce (v popisu produktu).
 
Platnost této akce je do konce června 2020.
 

Bibi & vy  


Říka se, že pes má nejhlubši vztah s tím, kdo ho krmí. Ne nadamo se říká, že láska prochází žaludkem. Rozumíme, že v dnešní hektické době nemáte každý den čas odborně sestavovat ty správné kompozice krmení Vašeho pejska a následně je vařit. Čas je stále ta nejdražší komodita a proto jsme tu my. Specialisté na vyváženou vařenou psí stravu ozkoušenou nejen na našich psech, ale i mazlíčcích ostatních chovatelů. 
 
Dovolte si trávit čas se svým psem raději v parku, na procházce, nebo prostě jen na gauči společným odpočinkem, než u plotny s hladovým pejskem motajícím se pod nohama. 

Dokážete si představit jíst každý den to samé? Třeba 4 roky v kuse?
My ne! A rozhodli jsme se i našim psům dopřát pestrou stravu.

Pojďme společně rozšířit komunitu, která podporuje nový trend na poli zdravé psí stravy v 21. století.


Váš spokojený pes bude naší odměnou.  

 

Je to snadné! 


V jednoduchosti je síla, a samozřejmostí je tedy dostupnost a rychlý přístup ke všem produktům naší značky.
 
 
3 položek celkem
Zpět do obchodu