Kalkulátor optimální krmné dávky
Spočítejte si optimální krmnou dávku pro Vašeho mazlíčka.

Často kladené dotazy

Je správné se ptát

O BiBiFOODu
Proč přejít na BiBi food?
Protože naši čtyřnozí přátelé a miláčci si zaslouží stejnou kvalitu jídla jako všichni členové rodiny. Naše jídlo sestavujeme nutričně vyvážené a velmi chutné. To vše s pomocí veterinárního odborníka na výživu MVDr. Oto Humla. BiBi food si užívají všichni psi, včetně těch, kteří mají potíže s jídlem, vybíraví jedinci, kteří odmítají jíst granule, a psi, kteří sní téměř cokoli. Pro psy nabízíme rozmanitou nabídku psího menu. Kvalita, čerstvost použitých surovin, jejich správné složení a šetrné zpracování je zárukou kvalitního krmení které posiluje vnitřní mikrobiom vašeho psa a je podstatný faktor určující zdraví psa.
Kolik stojí krmení BiBi food a je drahé?
Každý pes je jiný a cena za denní dávku jídla bude záviset na mnoha faktorech včetně věku, hmotnosti, aktivity a dalších. Chcete-li zjistit přesné náklady, jednoduše klikněte na kalkulátor krmné dávky. Naše jídlo je na stejné úrovni jako většina veterinárních diet. Zdravý pes však znamená méně návštěv u veterináře, takže z dlouhodobého hlediska je skutečně levnější krmit BiBi food jídlem. Účty veterinářů mohou narůstat do tisíců a postupem času se sčítají!
Existuje možnost si zakoupit vzorky BiBi food?
Nabízíme možnost si objednat degustační sedmi denní balíček nebo jakýkoliv jídlo za naši nabídky.
Naše jídlo
Jak přejít z granulí na BiBi food?
Pro přechod z granulí je možné míchat BiBi food s aktuálním jídlem vašeho psa a postupně zvyšovat množství BiBi food, až bude v krmné dávce pouze BiBi food. Během několika prvních dnů by BiBi food měl tvořit ¼ každé krmné dávky. Přechod může trvat 7-14 dní. Většina pejsků zvládá změnu krmiva bez přimíchávání původního krmiva. Tip: Měli byste vyčistit misku svého psa alespoň jednou denně, abyste se ujistili, že v ní nejsou žádné bakterie.
Je potřeba se poradit se svým veterinářem při změně stravy psa?
To není nutné, pokud váš pes nemá žádné zdravotní problémy. Naše jídla připravujeme ve spolupráci s veterinářem, odborníkem na psí výživu. Na krmení psů existují různé názory. Naprostá většina nutričních odborníků však souhlasí s tím, že čerstvé, výživově vyvážené jídlo je pro psy to nejlepší, co jím můžeme dát. Naše čerstvě připravené jídlo si užívají všichni psi, včetně těch, kteří mají potíže s jídlem, jsou vybíraví a odmítají jíst granule.
Jak se připravuje jídlo BiBi food?
Je to výzva vyrobit krmivo, které splňuje všechny nezbytné výživové potřeby vašeho domácího mazlíčka. Používáme čerstvé suroviny z potravinového řetězce určeného pro lidskou spotřebu a přidáváme do nich všechny důležité živiny, které váš pes potřebuje. Naše jídla se připravují v kuchyni, kde se každý recept vaří v páře v malých dávkách podle standardu HACCP. Testujeme každou šarži a šokově chladíme každou krmnou dávku, abychom zajistili jejich čerstvost a vysoký obsah živin. Jídlo BiBi food je kompletní, vyvážené a obsahuje optimální směs živin pro podporu životních potřeb vašeho psa. Naše jídla jsou perfektně navržena, váš domácí mazlíček v nich dostane vše co potřebuje v optimální dávce, a nic víc - žádné přidané antibiotika, hormony a konzervační látky. Vybrat si můžete ze čtyř základních druhů masa: kuřecí, hovězí, krůtí a rybí.
Proč tepelně zpracované?
Náš šetrný proces tepelného zpracování zachovává vitamíny a minerály, které se přirozeně vyskytují v přírodních surovinách obsažených v krmivu. Zajišťuje, že jídlo je nejen čerstvější a výživnější než zpracované potraviny, ale také chutné a stravitelné pro psy všech plemen a velikostí. Tepelné zpracování navíc odstraňuje mikrobiologická rizika, která mohou být spojena s nevařenými potravinami. Šelma (vlk, pes) zároveň s obsahem žaludku a střeva kořisti, přijímá rostlinou potravu přednatrávenou bakteriemi ( i obiloviny bohaté na škroby). Tyto už rozložené látky se dají přirovnat spíše k vařené zelenině nebo obilovinám, tím pádem tu nic nehovoří proti ohřívání/ dušení/ vaření hlavně určitých druhů zeleniny a obilovin, dokonce spíše pro. I když se zahříváním některé živiny, zvláště vitamíny částečně zničí, tak jiné látky (např. škroby) se stanou pro psa stravitelnými nebo využitelnými teprve po tomto zpracování např. brambory, obiloviny a další druhy zeleniny. Luštěniny obzvláště fazole atd. se nesmí zkrmovat syrové.
Proč rozmanitost?
Různorodost potravin je pro zdravé složení mikrobiomu v trávicím traktu vašeho psa velmi důležitá. Mikrobiom jsou komplexní kolonie mikroorganismů, které tvoří ochrannou bariéru proti toxinům, karcinogenům a alergenům. Nové vědecké myšlení je postaveno na poznatku, že čím je strava rozmanitější, tím bohatší je střevní mikroflóra, tím lépe může mikrobiom působit. Rozmanitá strava je základem zdravého, aktivního a šťastného psa. Chovatelé vědí, že psi, kteří jsou krmeni jednotvárnou stravou, především granulemi mají potíže přejít na jakoukoliv jinou stravu. Jejich střevní mikroflóra je omezená pouze na trávení stále stejných potravin. Při přechodu na jiné krmivo mohou nastat trávicí problémy. Nové, rozmanité krmení je proto možné zavést postupně, aby se střevní mikroflóra psa stačila přizpůsobit - viz Jak přejít z granulí na BiBi food.
Proč nemůžu připravit podobné jídlo doma?
Vlastně můžete - ale! Musíte si objednat potřebné suroviny, uchovávat je čerstvé a mít dostatek času na přípravu. Navíc musíte mít dostatečné znalosti, abyste správně volili kombinaci surovin. Některé suroviny je nutné vážit na gramy. Psi mají komplexní stravovací potřeby a pro jejich zdraví je zásadní, aby dostali správnou rovnováhu minerálů a vitamínů. Máte potřebné znalosti, dostatek času a chcete to skutečně dělat? Není lepší si raději užívat se svým čtyřnohým přítelem? Nechte to na nás! Od nás dostanete zaručeně pestrý výběr vysoce kvalitního a chutného psího jídla. Všechny naše recepty byly vytvořeny společně s naším veterinářem, odborníkem na výživu pro domácí mazlíčky. To je záruka, že váš pes bude dostávat vyváženou stravu se všemi potřebnými živinami a zároveň vám dává více času, abyste si s nimi užili. Jedním z důvodů, proč jsme založili BiBi food, je to, že jsme si vědomi, že existují tisíce lidí, kteří pro svého psa připravují domácí jídlo, ale obáváme se, že nebude nutričně optimální a úplně vyvážené. Jsme tu, abychom vám s krmením pomohli!
BiBi FOOD stravovací program
Co je to a jak funguje dlouhodobý stravovací program BiBi food?
Je to služba, která nabízí hotová, čerstvě vařená jídla, která jsou přizpůsobena potřebám výživy vašeho psa. Pokrmy jsou dodávány přímo k vašim dveřím na základě frekvence doručení uvedené v osobním plánu jídla vašeho psa. Doprava je zdarma při objednávce nad 1200 Kč. Jídlo vašeho psa je doručováno čerstvé k vašim dveřím podle předem stanoveného harmonogramu.
Je možné objednat BiBi food bez dl. stravovacího programu?
Ano, je to možné v našem obchodě. BiBi food stravovací program je proto, abychom s vaším pejskem budovali a udržovali dlouhodobý vztah a abychom mu mohli nadále doporučovat nejlepší jídlo. Po přihlášení na BiBi food snadno spravujete svůj účet. Stačí nás kontaktovat na opravdovepsijidlo@bibifood.cz . Rádi vám pomůžeme!
Mohu dlouhodobý stravovací program pozastavit nebo zrušit?
Svou objednávku můžete kdykoli pozastavit, přesměrovat nebo zrušit - stačí nás informovat s týdenním předstihem.
Doprava a balení
Kolik stojí doprava?
Cena dopravy po Praze je 149 Kč. Po ČR mimo Prahu je cena dopravy jídla 199 Kč (jídla balíme to speciálních ekologických krabic z ovčí vlny, aby jídlo dorazilo čerstvé) a u ostatních produktů bez objednávky jídla 79 Kč Zásilkovnou a 120 Kč PPL. Při objednávce nad 1490 Kč je doprava zdarma. Mimo Prahu je příplatek za termo obal 99 Kč a u ostatních produktů bez objednávky jídla je zdarma. Při objednávce jídla nad 2490 Kč je doprava a balné zdarma. Doprava jídla po SR stojí 300 Kč a ostatních produktů bez objednávky jídla 99 Kč Zásilkovnou a 150 Kč PPL, při nákupu jídla nad 2490 Kč je doprava zdarma. U nákupu ostatních produktů nad 1490 Kč bez objednávky jídla je doprava zdarma Zásilkovnou a 50 Kč PPL
Rozváží se BiBi food pocelé ČR a SR?
V tuto chvíli je rozvoz možný po Praze a blízkém okolí vlastním kurýrem. Po celé ČR a SR využíváme služby společnosti PPL a Zásilkovnu.
Jak je jídlo BiBi food zabaleno?
Naše jídlo balíme do ochranné atmosféry a šokově zchladíme na 4 stupně. Zasíláme kurýrní službou ve speciálních ekologických termo krabicích z ovčí vlny.
Mohu recyklovat obaly z jídla BiBi food?
Obaly vhoďte do kontejneru s tříděným odpadem. Do budoucna uvažujeme o zpětném odběru obalů a předání k recyklaci.
Jak často dodáváte?
Jídla doručujeme dle vytvořené objednávky a ostatní zboží kromě jídla denně.
Skladování a servírování
Jak dlouho můžu BiBi food skladovat?
BiBi food je čerstvé jídlo. Uchovávat jej čerstvé je možno chlazením nebo mražením. Objednané jídlo bude dodáno chlazené a zabalené v ochranné atmosféře. BiBi food můžete uchovávat v chladničce nebo ho můžete zamrazit. Nerozbalené vydrží v chladničce minimálně 10 dní od data výroby. V mrazničce jej můžete uchovávat až 6 měsíců. Řiďte se datem výroby na obalu. Rozbalené, nebo rozmrazené jídlo spotřebujte do dvou dnů. Poznámka: BiBi food je čerstvé jídlo. Nemělo by být ponecháno mimo chladničku déle než dvě hodiny.
Jak určit denní dávku jídla?
Velikost krmné dávky vyplývá ze životní situace psa (spotřeba energie) a kalorické hustotě krmiva. Aby pes dostával správné množství krmiva je důležité ho pravidelně kontrolovat a případně vážit. Ideální kondici psa zjistíme ohmatáním jeho těla. Pokud pod kůží snadno nahmatáme žebra má pes správnou hmotnost. Je lépe, když je pes hubenější, než když žebra musíte hledat. Nadváha život vašeho psího miláčka zkracuje. Více na vse-o-krmivech.cz Základní doporučené množství - kalkulátor: Malý pes: balení 250g Střední pes: 600g Velký pes: 900g Upozornění - štěňata rostou, proto potřebují mnohem více jídla než dospělí!
Spolupráce s BiBi FOOD
Chcete spolupracovat s BiBi food?
Máte nápad a chcete se s námi podělit? Chceme to slyšet! Napište e-mail opravdovepsijidlo@bibifood.cz a budeme vás kontaktovat.
Zpět do obchodu