Kalkulátor optimální krmné dávky
Spočítejte si optimální krmnou dávku pro Vašeho mazlíčka.
Od pátku 29. března do pondělí 1. dubna NEVAŘÍME! Objednávejte včas (nejlépe do úterý), ať k vám jídlo stihne dojet❣️ . Ujistěte se v tabulce rozvozů.

Novinky

Proč kupovat BiBi FOOD, když se dá krmit prémiovými granulemi za 35 Kč na den?

clanek_skutecna_cena_granuli_1

Touto otázkou náš častují přesvědčení granuláři. A my chceme odpovědět jednou pro vždy. Ano, je to tak: Průměrný pes vážící kolem 10 kg bude jíst 23 dní BiBi FOOD za 98 Kč na den, zatímco superprémiovou suchou stravu za neuvěřitelných 35 Kč. To zní úžasně, no ne? Bohužel jen do té doby, než vystrčíte hlavu z marketingové mlhy a začnete o tom trošku přemýšlet.

I kdybychom vynechali matematické propočty, jednoznačné závěry vědeckých výzkumů a nepopiratelné výsledky našich osobních zkušeností, stačí si položit 2 jednoduché otázky: 

Jaké jídlo v dnešní době koupíte za 35 Kč? 

A bude zdravé jíst ho KAŽDÝ DEN po zbytek života?

Ale pojďme si to i spočítat. 

Desetikilový pejsek ve střední zátěži na den potřebuje podle kalkulačky na stránkách výrobce granulí 220 g jídla. Při koupi pytle o váze 5 kg za 795 Kč (710 Kč bez DPH), vyjde denní dávka na 35 Kč.

V popisu granulí kombinujících kuřecí a hovězí maso zdůrazňuje výrobce podíl 87 % masa před usušením, v procentech se pak u složení dozvíme, že jde o necelých 40 % sušeného masa.

Podle údajů Tržního informačního systému České republiky Státního zemědělského intervenčního fondu, byla podle posledních měření průměrná cena za 1 kg drůběžího masa kolem 60 Kč bez DPH, s DPH 73 Kč, výkupní cena bez DPH za 1 kg jatečního hovězího maso je podle posledních zpráv lehce nad 80 Kč, s DPH 97 Kč. Pojďme si říct, že to není velkoobchodní cena nejkvalitnějšího masa, a už vůbec ne masa z farmy. Jedná se o ceník obřích konglomerátů a jde o výpočet ceny z půlky krávy i z kostmi.

Standardně má maso cca 30 % sušiny a 70 % vody. V sušeném mase voda zůstává v objemu cca 10 %. Ve složení najdete informaci o 40 % masa po usušení, přičteme-li 60 % vody, dostaneme se na cca 5 kg masa před usušením, což zhruba odpovídá 87 % procentům, kterými se výrobce ohání v produktovém popisku. Cena jenom za maso, a to nijak kvalitní, se pohybuje kolem 400 Kč. Jenom za maso.

To samozřejmě není všechno, složení uvádí další ultra super mega kvalitní suroviny, které by tam ale podle prodejní ceny 795 Kč musely být v tak stopovém množství, že reálně jsou pro organismus psa asi takový přínos, jako když plivnete do moře. 

Složení říká:

kořen pastináku sušený mletý,

kukuřičné klíčky,

sušené řepné řízky,

řepkový olej lisovaný za studena,

rybí olej,

výtažek z masa mořské mušle,

sušená mletá jablka,

sušené mleté hrušky,

směs sušených bylinek,

křemelina organická,

potravinová rašelina mletá „Heilerde“,

sušená a mletá Yucca schidigera.

Pojďme si přičíst cenu za zpracování a obal. Nějak to maso musí přijet, někdo mu musí vyfotit etiketu, napsat o něm na web, udělat reklamu a zaplatit prostory, kde se tým granulářů pohybuje. A samozřejmě připočtěte i obchodní marži.

Jak se vám tyhle všechny položky podařilo dostat do 795 Kč? Těžko? Samozřejmě, protože JE TO NESMYSL! Nic kvalitního se v takové cenové relaci nemůže pohybovat. 

A navíc…

Od nástupu granulí na trh máme jasné zprávy o jejich “fantastických účincích”:

- Více než 80 % psů trpí onemocněním zubů a dásní - to je zhruba tolik, kolik je krmených granulemi. Náhoda? Nemyslíme si.

- Skoro 60 % psů se potýká s nadváhou nebo obezitou.

- U poloviny psů, kteří překročí věk 10 let, veterináři konstatují rakovinu.

- Většina pejsků však na tento věk ani nedosáhne

Je to jako by přepočet psích let na lidské vznikl jen proto, abychom se mohli uchlácholit, že je v pořádku krmit psy odpadem a zkracovat jim tak život geometrickou řadou.

Ukazuje se, že výrobní společnosti nalézají čím dál tím důmyslnější triky, jak oblbnout důvěřivé páníčky záhadnými pojmy ve složení. A většina lidí se spokojí s fotkou na přebalu pytle s granulemi, místo toho, aby se uvědoměle podívala na malé hnědé kuličky a uviděla, že krmit naše čtyřnohé přátele granulemi, je opravdu špatný nápad. 

Výroba krmiv v České republice i mimo ni podléhá zoufale nízkým standardům bezpečnosti a kvality. Předpisy pro zpracování jsou nedomyšlené, procesy neuhlídatelné a (pře)prodej surovin k výrobě psího žrádla je jedna velká záhada

Fotka na pytli granulí ukazuje nádherné kuřecí stehno a dokonalý hovězí steak. Ve skutečnosti je to jenom symbol, za kterým se skrývá odpad a zbytky z továren na výrobu jídel pro lidi. Kůže, kopyta, paznehty, rohy, prasečí štětiny a peří ze zvířat poražených na jatkách zaprvé pochopitelně nemají kvality svaloviny a vnitřností (odtud většina psích “alergií na jídlo” - jejich organismus zcela legitimně odmítá odpad) a zadruhé jsou zpracované při teplotách, o kterých dávno víme, že mají karcinogenní vliv, nicméně díky tomu mohou výrobci do granulí přihodit i nemocná zvířata, protože teploty veškeré bakterie zničí. Mňam!

Jen při vysokých teplotách se dá zbavit veškerých důkazů o tom, co hnědé bobky ve skutečnosti obsahují.

Možná namítnete, že za studena lisované granule a peletky jsou na tom jinak. Jde o další marketingový podvod a nesmysl. Ano, studené lisování je opravdu šetrnější. Ale to, co se za studena lisuje, už je dávno jen spálený karcinogenní odpad s nulovými nutričními hodnotami.

Čerstvé krmení je jediný způsob, jak zajistit, aby se do misky vašeho psa dostalo to, co potřebuje. Obrázky na granulích se o to nepostarají.

Stejně jako člověk potřebuje k životu čerstvé a kvalitní suroviny, i naši miláčci potřebují rozmanitou a citlivě zpracovanou stravu. Ta jediná se postará o dlouhý a šťastný život. Páníčci, kteří přesedlají na BiBi FOOD, s úžasem sledují, jak rychle a s chutí se jejich pejsek uzdravuje a proměňuje ve šťastnějšího tvora. 

Netřeba v krmení hledat složitosti. Ve spolupráci s veterináři jsme recept na zdravý psí život už našli. Stačí pár kliknutí a objeví se i u vašich dveří. 

Změňte vašemu pejskovi život, dokud je čas.

Granule, BARF, konzervy vs. BiBi FOOD. Co kdybychom vám garantovali spokojenost?

edson-torres-hjzs2nA4y-k-unsplash

Pro dnešní dobu je typické, že na nás odevšad štěká mraky reklam. Každá značka dělá to nejlepší, každý produkt je to, co chybí pejskovi ke štěstí. Bez PRÁVĚ TOHOTO typu krmení zvíře už nemůže dál žít.

Jenže kolik z toho je opravdu tak?

Pro lidi je typické, že o všem pochybují. A to je dobře. Bez toho bychom nebyli schopni vyhodnocovat úspěchy svých rozhodnutí. Ale zvířata žádné pochybnosti netíží. Instinkty a pudy mají právo veta. Od mláděte je učíme alespoň některé z nich ovládat, aby byl náš společný život co nejpříjemnější pro obě strany. 

Psi se nás taky snaží učit. Bohužel nejsme tak pilní a oddaní studenti jako oni. Žijí v okamžiku a na jejich reakcích okamžitě poznáte, co chtějí a co ne. Nerozhodují se podle nejčastěji omílaného reklamního sloganu, ani podle cenovky, dokonce ani podle toho, co si o věcech myslí jejich milovaný dvounožec. Proto se dá jejich úsudku věřit.

Někdy stačí málo, aby lidé pochopili, co je zvířatům jasné od začátku.

Můžeme vás nechat nahlédnout do našeho byznysu. Přesvědčovat vás, že věci děláme srdcem. Že nejsme korporát orientovaný primárně na finanční úspěch. Že jsme lidé, které vede touha opravdu něco změnit, opravdu dát zvířatům to, co potřebují a opravdu k tomu páníčkům zjednodušit cestu.

Ale došlo nám, že nemusíme. 

Proč vám máme něco tvrdit, když vám to může ukázat váš čtyřnohý parťák, kterého znáte, se kterým žijete, kterého milujete. 

Udělejme dohodu. 

Zkuste na 7 dní naše menu. Zvědavě pozorujte, co na to váš přítel. A pokud mu nebude chutnat, vrátíme vám peníze. Pokud bude, dáme vám slevu i na další objednávku.

 

Odpovědi na případná ALE:

Můj pes je na granulích. Když mu ze dne na den vyměním jídlo, ublížím mu!

To je na opravdových surovinách a citlivém způsobu jejich zpracování skvělé - pejsek může s meníčky začít ze dne na den, protože je to pro jeho bříško tak snadno stravitelné a přirozené, že je v bezpečí.

Vůbec nevím, jak velké porce mám objednat. 

Proto je tu naše kalkulačka. Spočítejte si na základě pár údajů, jaké množství vašemu pejskovi náleží. A kdybyste si i přesto nebyli jistí, neváhejte s námi konzultovat - jsme dostupní na telefonu, odpovídáme na emaily.

Našemu psovi skoro nic nechutná, než jsme našli druh granulí, který neodmítne, trvalo to.

Tak to je téměř jisté, že patříte k našim věrným zákazníkům. ;) Právě takoví páníčci se na nás často obracejí a zjišťují, že jejich pejsek nechtěl granule, protože má zkrátka na kvalitu čuch. Když se kuchyní rozvoní naše menu plné šťavnatého masa a měkké zeleniny koupající se v nefalšovaně opravdovém vývaru, nenechají se dvakrát pobízet ani nejvybíravější jazýčky!

Můj pejsek má alergie/zdravotní problémy.

Velmi často se na náš obracejí lidé, kteří vyzkoušeli vše. Jejich pejsek má, zdá se, alergii na většinu druhů masa a jediné, co může, jsou granule z klokaních stehen nebo afrických cvrčků. Přesto páníčci vidí, jak jejich zvíře chřadne. Jak je to možné? Do průmyslově zpracovaných krmiv se přidávají tzv. vedlejší produkty masa. Obsahují stejný protein, jako svalovina, takže výrobci krmivo splácají z levných zbytků v podobě kopyt, pařátků, kůží atd., do složení krmiva napíšou "vyrobeno z masa" a na přední stranu pytle s granulemi lípnou šťavnatý steak. Jenže pro psy jsou některé prvky vedlejších produktů nestravitelné. Výsledek? Pes má alergii. 

Zdravotní problémy jsou z velké míry řešitelné stravou. A rozdíly jdou vidět velmi rychle.

Napadají vás další ALE? Napište nám.

Co dělat při otravě psa a jak u psa poznat otravu?

jc-gellidon-du7urfbui1Q-unsplash

Otrávený pes je noční můra všech páníčků. Není divu. Přestože zaregistrujete problém včas a dodržíte nejefektivnější postup, bývá už pozdě. Nejdůležitější ze všeho je prevence, tedy bedlivě sledovat, jestli pes venku něco nežere a doma nenechávat toxické dobroty (jako je třeba čokoláda) na dosah. I tak se ale může stát, že je nenažranost vašeho psa rychlejší a důslednější než všechna opatření. Co dělat pak? Máme pro vás pár rad.

Co může u psa způsobit otravu?

Jed na krysy, slimáky, lidské léky, chemické postřiky a tak dále. To všechno je sortiment, který může zafungovat jako příčina intoxikace organismu, které říkáme otrava u psa. Na procházce může v keři nalézt špekáček napíchaný rýsováčky a špendlíky nebo staré zkažené lidské jídlo. Pokud vidíte, že pes vyběhl z keře a má v očích jak uspokojení, tak paniku, pomlaskává si a utíká co nejdál od vás, raději ho přivolejte o očichejte mu tlamu. Pokud cítíte jídlo, běžte prozkoumat keř, ze kterého vyběhl a jeho okolí.

Dost vám totiž může pomoci zjistit, co pes sežral, ale k tomu se dostaneme později, Jestli je pes otrávený se začne projevovat poměrně brzo. 

Jaké jsou příznaky otravy u psa?

Příznaky týkající se žaludku a střev: Ty dobře znáte - průjem, zvracení, krev ve stolici i ve zvratkách nebo nezájem o jídlo, dávení “naprázdno”. Tyto jde ještě zaměnit s lehkou otravou.

Selhávání ledvin: Problémy s ledvinami jsou rozpoznatelné podle příznaků v opravdu krajních mezích. Pejsek neustále čůrá (klidně i pod sebe v pelechu, když už nemá sílu vstát), hodně pije, i když vše pak vyzvrací, přidává se průjem a zvracení.

Vnitřní krvácení: Pozor, tady už si musíte hrát trochu na veterináře. Vnitřní krvácení znamená světlé zbarvení dásní, zvracení a kašlání krve, rychlé bušení srdce. Pejsek může chodit jako opilý, vrávorání může provázet i celková ztráta vědomí. 

Selhání jater: Opět to poznáme na dásních, v tomto případě budou zbarvené do žluta, taky můžeme pozorovat letargii a malátnost, zvracení průjem a postupné kolabování.

V TAKOVÝCH PŘÍPADECH NA NIC NEČEKEJTE A OKAMŽITĚ JEĎTE NA POHOTOVOST!!!

Co dělat při otravě psa?

Tak v první řadě, jak už jsme zmínili, zmapujte, co  mohlo stát příčinnou. Zkontrolujte psovi průjem, zvratky a dásně, zkuste mu dát napít. Pak okamžitě volejte svého veterináře či veterinářku, pokud je víkend, noc nebo svátek, volejte nejbližší pohotovost. Pozor, tato čísla mějte vždy po ruce!!! 

Často taky můžete pomoct pejskovi sami. Pokud je do půl hodiny od pozření škodlivého čehosi, vyvolejte zvracení. Potřebujete k tomu 2% peroxidový roztok, který do něj dostanete injekční stříkačkou bez jehly. Strčte ji pejskovi do koutku a velmi pomalu stlačujte, abyste ho neutopili. ALE NE VŽDYCKY JE TO MOŽNÉ!

Kdy u psa NEVYVOLÁVAT zvracení:

  • Pokud už zvracel.
  • Pozřel jakoukoliv chemikálii, žíravinu nebo pěnivou látku.
  • Když má pejsek křeče nebo ztrácí vědomí.
  • Jestli už je to víc než 2 hodiny, co něco sežral (ideální je to do půl hodiny).
  • Když víte, že sežral návnadu se špendlíky a rýsováčky nebo něčím podobným.

Kromě návštěvy veterináře doporučujeme podat přírodní přípravek Daforte®. Kombinuje takové živiny, které pejskovi rychle uleví. Navíc se snadno dávkuje. Po otravě je nutné podpořit zdraví jater a ledvin, které tím dost utrpěly.

Lehčí otravu z jídla můžete vyřešit i sami a akutní průjem u psa zastavit samoléčbou. Tím samozřejmě neříkáme, abyste celou věc nekonzultovali s veterinářem. Doporučuje se psovi nedávat den nažrat, aby si střevní trakt odpočinul, a dohlédnout na dostatečný příjem vody, protože průjem odvodňuje. Skvěle funguje na průjem přírodní přípravek Daforte®. Co rozhodně doporučujeme všema deseti, je polévka doktora Moro. Akutní průjem zastaví černé uhlí., jaké koupíte v lékárně. Dávkování určíte podle příbalového letáku, kde uvádějí počet kil na tabletu

Po jednom dni bez jídla ji nasaďte několikrát denně po dobu jednoho až dvou dnů, kdy nedoporučujeme dávat psovi cokoliv jiného. Od druhého až třetího dne dávejte smoothie doktora Moro společně nebo na střídačku s běžnou stravou, dokud se vyprazdňování nestabilizuje. Dávkujte 30 ml na 1 kg váhy psa za den. Takže například pes o váze 20 kg by měl denně dostat 600 ml.

 K černému uhlí nebo i k injekcím a antibiotikům, které dostal pejsek na veterině, je dobré pro doplnění vitamínů a stabilizaci přidat Plasmoral Digest®. Oboje pak doporučujeme prokládat polévkou doktora Moro

Důležitá slova závěrem

To, co tímto článkem sdělujeme, jsou poznatky na základě vlastních zkušeností a doporučení veterinářů. V žádném případě se nejedná o oficiální lékařský text. Zdraví svého psa nesvěřujte jen internetu. Nejvíc, co pro svého psa můžete v dlouhodobém horizontu udělat, je zodpovědně udržovat jeho zdraví v nejlepším možném stavu. 

Proto nabádáme ke krmení opravdovými surovinami. Proto jsme zastánci prevence. Lidé nemají tu moc mít kontrolu nad všemi okolnostmi. Jediné, co můžeme dělat, je co nejkvalitněji ovlivnit to, na co stačíme. Pak se mnohem líp vyrovnáme s nenadálými změnami. Pejsci na citlivě zpracované vařené stravě s vyváženým poměrem živin čelí jakýmkoliv těžkostem lépe než pejsek s údajnými alergiemi (často jde o důsledky krmení granulemi a narážíme na to dnes a denně), špatným zažíváním, žalostnou srstí, nadváhou, nemocnými klouby a/nebo chronickým průjmem.

4 důvody, proč je syrová strava (BARF) pro psy nebezpečnější než tepelně upravená

pexels-rarnie-mccudden-770363

Na počátcích přátelství člověka a psa, jedli psi totéž co lidé. Granulový boom po 2. světové válce se jim pak postaral o přísun snadno skladovatelného a dobře maskovaného zla v podobě malých hnědých bobků. Ale o to, jaký přínos má nebo nemá průmyslově zpracované krmivo, nepůjde. Vzali jsme si na paškál trend krmení syrovým masem, kostmi a zeleninou neboli BARF (z anglického Bones And Raw Food, tedy kosti a syrová strava).

Je chvályhodné, že se pejskaři zajímají o alternativy krmení granulemi, nicméně ani tak ještě nemají vyhráno. Často se bez hlubšího poznání psích nutričních potřeb pouští do samostatné přípravy syrových psích menu, která zvířeti nedodají, co potřebuje, a rozhodí mu zažívání. Neznalost neomlouvá, a tak krmením čerstvou stravou můžete napáchat podobné zlo, jako krmením granulemi. 

1. Syrové maso může být nebezpečné i pro majitele psů

"Je dokázáno, že komerční syrová krmiva pro psy i syrové maso určené lidské spotřebě mají vysokou míru kontaminace nebezpečnými bakteriemi, z nichž mnohé jsou odolné vůči antibiotikům,“ uvádí podle Just Food For Dogs Cailin R. Heinze, VMD z Tuft School of Veterinary Medicine, MS, DACVIM (Nutrition).

Syrová strava (dokonce i ta sušená mrazem nebo vzduchem) může obsahovat škodlivé bakterie a patogeny, jako je Salmonela, Escherichie coli a Listeria (enterobakterie). Tyto bakterie způsobují otravu jídlem psům i lidem, což může vést k hospitalizaci, v nejhorším případě ke smrti. Ohroženi jsou především domácí mazlíčci a lidé s oslabeným imunitním systémem.

Studie Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) z roku 2019 zjistila, že syrové krmivo pro domácí zvířata bylo zodpovědné za propuknutí salmonely, která postihla 150 lidí ve 25 státech. Ohnisko bylo spojeno s pamlsky pro psy z prasečích uší kontaminovanými salmonelou.

V jiné studii vědci zjistili, že děti, které žily v domácnostech se psy krmenými syrovou stravou, byly častěji hospitalizovány kvůli salmonele než ty, které žily se psy krmenými jinými způsoby.

2. Nedostatek živin

V granulích "spálených" při teplotách mezi 130 a 200°C toho moc nutričně cenného logicky nezbyde. U průmyslově zpracovaných krmiv se namísto výživového nedostatku objeví například rakovina žaludku, poškození ledvin nebo jater způsobené karcinogeny, chronický průjem a další a další komplikace. Nutno podotknout, že od masivního vzestupu průmyslově zpracovaných krmiv prudce klesla průměrná délka života čtyřnohých parťáků a nyní statistika dokazuje smutný fakt, že každý druhý pejsek do 10 let zemře na rakovinu.

Ani za studena lisovaná krmiva, jejichž výrobci se vymezují proti tradiční extruzi, nepřináší optimální řešení. Při extruzi dojde sice ke spálení živin, ale taky škodlivých patogenních organismů. Navíc vysoké teploty udělají krmivo stravitelnější. Proto u některých atletických plemen vidíme, že jimi pouze "propadne", takže se vyprazdňují často a ve velkém. Podle toho i lajk při srovnání s krmením opravdovou stravou vypozoruje, že si z granulí pes příliš nevezme (nemůže přibrat, nasvalit), zatímco z opravdového jídla dokáže vstřebat maximum, a tak se vyprázdní jednou či dvakrát denně neporovnatelně menšími bobečky. 

Ale na problémy s trávením u psů při krmení za studena lisovaným krmivem našli výrobci "řešení" - nejdřív ingredience zpracují zničujícím procesem o vysokých teplotách a pak je teprve zlisují za studena. Tím pádem mohou dát do výrobku jakýkoliv odpad, a zničit v něm bakterie i poslední zbytky živin vysokou teplotou, případně chemickými přísadami. Tepelné zpracování odpaří vodu. Pokud by mělo jít o opravdu kvalitní maso, které z cca 80 % tvoří voda, byly by náklady na suroviny opravdu vysoké, mnohem vyšší než u čerstvé stravy zpracované při nízkých teplotách, kdy zůstává snadno stravitelná, zároveň si v sobě však ponechá vodu i živiny. Psy tím pádem nepotřebují tolik pít a nepřetěžují ledviny.

Proto výrobci dorovnávají úbytky zbytky z výroby lidské stravy (kopyta, masokostní moučka apod.). Teprve potom všechno za studena zlisují a postaví na tom marketingovou kampaň. Nakonec je výsledek ještě horší a proces méně transparentní než u granulí vyráběných pomocí extruze...

Kompletní strava pro psy by měla obsahovat dostatek bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny, vitamínů a minerálů. Třeba správný poměr vápníku je naprosto zásadní, protože pokud ho pes přijímá v době vývoje kostí a chrupavek málo, hrozí problémy s pohybovým aparátem kvůli nedostatku živin. Pokud ho bude moc, může dojít k deformacím. A pohyb je pro zvířata naprosto zásadní, protože znamená život. 

Abychom přirozenou a citlivě zpracovanou stravou pokryli vše potřebné, spolupracovali jsme na všech našich receptech s veterináři a nutričními specialisty. Internet je plný cenných informací, ale taky lží a pseudo odborníků. Proto vás nabádáme taky k tomu, abyste nedůvěřovali samozvaným psím kuchařům. Váš miláček na to může doplatit.

3. Riziko křížové kontaminace

Slyšeli jste o křížové kontaminaci? Jde o způsob napadení bakteriemi. Ty putují z jedné suroviny nebo věci na druhou a zdánlivě mezi tím není souvislost. Se syrovým masem a zeleninou je spousta práce. Od pořízení kvalitního masa a zeleniny, přes kuchyň zabordelenou od všeho možného (vyvážená strava si žádá rozmanitost!) až po porcování tvrdých kostí. Jen se přijďte zeptat našich kuchařek, jak to v kuchyni vypadá, než je vše naporcované a připravené do konvektomatu.

Po porcování a vaření je třeba všechno velmi důkladně očistit a dezinfikovat. A tady ve vaší kuchyni nastává riziko křížové kontaminace. V případě, že byl byť jen kousek masa pro psa nakažený, přenesou se bakterie z krájecího prkýnka na vaši stravu tak, že na tomtéž prkýnku (byť opláchnutém) si nakrájíte k okamžité konzumaci třeba rajče. 

4. Psi nejsou vlci

Barfaři mohou proti tepelně zpracované stravě namítat, že pes se vyvinul z vlka, který přece v lese nemá lednici ani sporák. Žere vše syrové a BARF je jen návrat k těmto přirozeným stravovacím návykům. Je tady jedno velké ALE… Pes už je tak dlouho a tak moc domestikované zvíře žijící s člověkem u jednoho stolu (byť jeden sedí u něj a druhý pod ním), že je jeho zažívání podobnější tomu lidskému. I proto je čím dál tím víc psů náchylných k civilizačním chorobám.

Existuje způsob, jak si všechny tyto nepříjemnosti i pocit, že jejich příchod riskujete, ušetřit. Stačí stravu tepelně zpracovat. Ale je potřeba to udělat opravdu citlivě, aby potraviny nepřišly o všechno, co mají obsahovat a co z nich mají pejsci vstřebat. Vůbec nejlepší je, že v BiBi FOOD už všechno máme dávno vymyšlené a zprocesované za vás. Vyzkoušejte naše menu a v pár týdnech uvidíte, jak se pejskův život mění k lepšímu. Ať už máte doma štěně, alergika, seniora nebo psa v zátěži, s našimi menu si přijde na své. Vyváženě a bezpečně.

Štěňata na granulích v dospělosti trpí střevními problémy častěji než psi na čerstvé stravě

stene_clanek

U štěňátek krmených granulemi je v dospělosti o 29 % vyšší pravděpodobnost trávicích problémů než u psů, kteří baští čerstvou stravu a jídlo lidské kvality. Dokládají to výsledky průzkumu finské univerzity, která se rozhodla odhalit souvislosti mezi střevním mikroprostředím a imunitou zvířete.

Strava hraje klíčovou roli v udržení rovnováhy střev. Ovlivňuje mikrobiom, střevní bariéru i fyziologii střev, a tím pádem i imunitu psa. Přesto je výzkum finského kolektivu spíše ojedinělý. Průřezová epidemiologická studie na základě dlouhodobých dat zkoumala souvislosti mezi stylem stravování psů v raném věku a výskytem chronického průjmu v pozdějším věku.

Chronický průjem (neboli chronická enteropatie) je v podstatě jakékoliv onemocnění střev, které nemá zánětlivý charakter, a trvá více než 3 týdny. Pro pejsky je průjem, především ve vyšším věku, velmi vyčerpávající a problémy s trávením nebo vstřebáváním potravy jim brání vzít si z jídla, co potřebují. Tím pádem dostatečně nevyživují tkáně a nemění stravu v energii, takže jsou slabší a unavenější. 

Poruchy trávení vedou i k dehydrataci, k nerovnováze minerálů zodpovědných za životně důležité procesy v těle, k nesprávnému poměru mezi kyselými a zásaditými látkami a podvýživě. Je nasnadě, že pes s takovými problémy je pak náchylnější ke vzniku dalších onemocnění.

Ultra zpracované krmivo může způsobovat záněty a nádory

Anna Hielm-Björkman a kolektiv z helsinské univerzity ve Finsku sledovali krmení mezi lety 2009 až 2019 u více než 7 tisíc majitelů psů. Cílem bylo zjistit, jaký vliv mělo mezi 2. až 6. měsícem života na střeva v dospělosti. Širokou škálu vzorků rozdělili do tří kategorií: krmivo pro psy, tepelně upravené jídlo v lidské kvalitě a nezpracované potraviny.

Dospěli k jednoznačnému závěru, že čerstvé potraviny zpracované citlivým způsobem nebo vůbec u štěňat a mladých psů (6–18 měsíců) nejenom, že nevyvolají chronický průjem, ale fungují taky jako významný ochranný faktor proti vzniku těchto potíží. Oproti tomu u 22 % psů krmených granulemi, tedy průmyslově zpracovanými krmivy, vznikly chronické problémy už v roce a půl. Celkově je podle výzkumu u psa na suchém krmivu riziko chronického průjmu o 29 % vyšší.

I pro seniory má jídlo ze skutečných surovin spoustu benefitů:

Krmení ultra zpracovaným suchým krmivem je jednoznačně nezanedbatelným rizikem pro vznik potíží v dospělosti. Kvůli složení i zpracování se od skutečného jídla zásadně liší přinejmenším poměrem makroživin, proteinů, tuků a sacharidů.

Suché krmivo pro psy obsahuje emulgátory, barviva a látky zlepšující chuť. Vysoká teplota při zpracování bílkovin a sacharidů vyvolává Maillardovy reakce, při kterých vznikají sloučeniny s rakovinotvornými vlastnostmi, se schopností poškozovat DNA a přivodit cukrovku, která se zdaleka netýká jen lidí. Tohle všechno má v těle na svědomí spoustu neplechy v podobě chronických zánětů a poškozování životně důležitých orgánů.

Pracujme s tím, co už víme

Obsah krmných aditiv na bázi sacharidů je obrovský, avšak o jejich jednotlivých účincích nebo celostních dopadech na trávicí systém víme jen velmi málo. Iniciátorka průzkumu Hielm-Björkman se pro magazín New Scientist nechala slyšet, že zatím není úplně jasné, proč průmyslově zpracované krmivo způsobuje nemoci, ale na vině by mohly být právě sacharidy, kterých psi tolik nepotřebují. "Mnoho lidí se učí, že krmivo pro psy představuje vyváženou stravu, ale když začnete v psí stravě využívat jiné potraviny, uvidíte, že mnoho nemocí zmizí," dodává.

Co všechno a v jak velké míře se podílí na vzniku fatálních střevních problémů, zatím není možné komplexně vyhodnotit a dokázat. Ale máme k dispozici data, na základě kterých dostávají majitelé pejsků možnost přistupovat ke stravě od začátku soužití se čtyřnohým přítelem uvědoměle a významně tak ovlivnit jeho budoucnost.

Co se týče našich menu, splňují všechny nároky na vyvážený a perfektně stravitelný jídelníček. Ať už máte doma štěně, dospělého psa nebo psího seniora, důkazy o tom, že výše zmiňovaná studie ani veterináři, kteří s námi spolupracují, nelžou, uvidíte sami v rámci dnů a týdnů. Postarejte se svému psovi i sobě o šťastnou společnou budoucnost.

Krabičková strava pro psy

Proč by jen lidé museli jíst zdravě? Unikátní krabičková strava pro psy od BiBi FOOD je to, na co všichni opravdoví pejskaři čekali. Konečně je možné dopřát svému čtyřnohému miláčkovi jen to nejlepší. Nejedná se o dietní krabičkový systém, ale naopak vyvážený a plnohodnotný životní směr.

 

BiBi FOOD připravuje krmení, po kterém jsou psi zdravější a šťastnější. „Věříme, že si kvalitní jídlo zaslouží celá rodina, včetně jejich čtyřnohých členů. Naše filozofie je jednoduchá – příprava stravy na míru psím potřebám. Protože i psi mají chutě. Navíc šetrně zpracované jídlo, které není na rozdíl od komerčních krmiv plné rafinovaných uhlohydrátů, udržuje radostné a vitální vrtění ocásků co nejdéle a psí páníčky nikterak časově nezatěžuje přípravou,“ říká Bára, zakladatelka a milovnice psů.

 

Není to samozřejmě jen o samotné zakladatelce. Sešel se tým profíků, kteří vytvořili dokonalé produkty, které mají jednu nosnou linku, a to opravdové vařené jídlo pro psy. Název společnosti patří jedné a jediné. Je jí Bernská honička Bibi, která už roky zpříjemňuje život Báře.

 

Psí potravu lze objednávat na webu www.bibifood.cz. Nejžádanějším produktem je 7denní degustační mix pro opravdové gurmány, který se cenově pohybuje od 595 Kč. Objednávat lze po celé České republice.

 

BiBi FOOD, vařená krabičková strava je fine dining v psím světě. Protože pohodlí je nový luxus.

Také tak miluje Váš pes odměny?
Získejte dva týdny vyváženého psího jídla BiBi FOOD za poloviční cenu s dopravou zdarma a s garancí vrácení peněz, pokud vy ani Váš pes nebudete spokojeni s dodávkou za první týden.
 
Po prvním týdnu bude na Vašem rozhodnutí, zdali budete chtít dále v dodávkách pokračovat, nebo dostat peníze zpět na Váš účet. Je to jednoduché a vše dostanete detailně popsané krok za krokem při Vaši objednávce (v popisu produktu).
 
Platnost této akce je do konce června 2020.
 

Bibi & vy  


Říka se, že pes má nejhlubši vztah s tím, kdo ho krmí. Ne nadamo se říká, že láska prochází žaludkem. Rozumíme, že v dnešní hektické době nemáte každý den čas odborně sestavovat ty správné kompozice krmení Vašeho pejska a následně je vařit. Čas je stále ta nejdražší komodita a proto jsme tu my. Specialisté na vyváženou vařenou psí stravu ozkoušenou nejen na našich psech, ale i mazlíčcích ostatních chovatelů. 
 
Dovolte si trávit čas se svým psem raději v parku, na procházce, nebo prostě jen na gauči společným odpočinkem, než u plotny s hladovým pejskem motajícím se pod nohama. 

Dokážete si představit jíst každý den to samé? Třeba 4 roky v kuse?
My ne! A rozhodli jsme se i našim psům dopřát pestrou stravu.

Pojďme společně rozšířit komunitu, která podporuje nový trend na poli zdravé psí stravy v 21. století.


Váš spokojený pes bude naší odměnou.  

 

Je to snadné! 


V jednoduchosti je síla, a samozřejmostí je tedy dostupnost a rychlý přístup ke všem produktům naší značky.
 
 
7 položek celkem
Zpět do obchodu