Kalkulátor optimální krmné dávky
Spočítejte si optimální krmnou dávku pro Vašeho mazlíčka.

Biologicky rozložitelné sáčky na psí exkrementy

Pytlíky na psí výkaly, které jsou malý zázrak - v pohodě se rozloží na vašem kompostu, mají všechny kvality standardních pytlíků z neekologického plastu, jsou stylové a nepropustí k vám ani kousek z toho, co patří dovnitř.. Navíc jsou tááák heboučké! :) Udělejte něco pro planetu. Není to tak těžké.

Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení
Skladem
225 Kč
Kategorie: Ostatní

Pytlíky na hovínka, které neubližují planetě a rozloží se v kompostu

Pytlíky na psí výkaly dostupné široké veřejnosti od města nejsou biologicky rozložitelné, takže se s nimi příroda musí vypořádávat celá staletí. A to jen proto, aby si člověk neušpinil boty... Abychom se mohli i nadále proplétat džunglí velkoměsta s našimi čtyřnohými společníky, našla německá společnost The Sustainable People udržitelné řešení a vyrábí stylové pytlíky z nejnovější generace bioplastů. 

V roce 2024 posunuli hranice udržitelnosti zase o kousek dál, když se jim podařilo kompletně přesunout výrobu do Evropy. Tady dosud neexistovala technologie vyhovující přísným měřítkům rozložitelnosti, která si stanovili. Společně s novou výrobní strategií upgradovali i materiál na výroby pytlíků.

Nová receptura na výrobu jejich pytlíků na psí výkaly získala certifikaci Blue Angel a splnila podmínky přísných kritérií pro udělení certifikátu DE-UZ 30a. Jde o jednu z nejnáročněji dosažitelných značek ekologické kvality na světě. 

Současné složení materiálu sestává z 90 % ze spotřebitelského recyklátu (PE) a dosahuje tloušťky fólie až 15 mikromilimetrů, stejně jako sáčky z konvenčního plastu. To je takový malý zázrak proto, že kvůli obtížnějšímu zpracování bývají rozložitelné pytlíky o dost tlustší. Ztenčení šetří o něco víc materiálu, tím pádem i zdroje. Pokud vás zajímá téma udržitelnosti a to, jak to děláme v BiBi FOOD, mrkněte na jeden z našich článků.

Sáčky na exkrementy se  snadno odtrhávají s minimálním šustěním. Samozřejmostí je nepropustnost a odolnost proti nechtěnému roztržení jinde, než na dělící hranici mezi jednotlivými sáčky. Díky novému složení jsou pytlíky o něco elastičtější. Navíc jsou na dotek velmi příjemné, což se u ne úplně oblíbené činnosti, ke které slouží, hodí. Všechny tyto faktory zaručují, že sbírání je snadné a bezpečné. Obal je vyrobený z certifikovaného materiálu "FSC Recycled". 

Neprůstřelné důvody, proč potřebujete udržitelné pytlíky na psí exkrementy:

- vyrobeno z bioplastů nejnovější generace,
- můžete je klidně hodit na kompost, kde se do nejpozději roka rozloží (testováno při 20 - 30 °C) - certifikováno od TÜV Austria,
- minimálně 90 % rozložitelnost v podmínkách domácího kompostu (do 12 měsíců je hotovo),
- za dobrých degradačních podmínek téměř úplná rozložitelnost po dobu pouze 3 měsíců,
– škrobová směs je vyrobená z 30 % z obnovitelných surovin (kukuřičný škrob, zmetky) a biologicky odbouratelného kopolymeru,
– bez změkčovadel, polyethylenu a geneticky modifikovaných látek,
– jádro z lepenky. 

Posbírali jsme, vyhodili jsme, rozložili jsme. Testováno s Bii! Pozn. odborníka: Jsou super heboučký! :)))

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AL Avatar autora | 30.6.2024
Pevné a zároveň hebké sáčky, zcela neprůhledné. Zatím se žádný neprotrhl při manipulaci, což se často u eko sáčků stává.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu